Існує ряд правил щодо вимірювання артеріального тиску, які є обов'язковими для виконання. Артеріальний тиск - це величина, що динамічно змінюється під впливом різних факторів. Якщо буде порушено технологію вимірювання - це відобразиться не результаті.
Основні правила вимірювання АТ:
1. Умови вимірювання.
АТ слід вимірювати в тихому спокійному та звичному для пацієнта середовищі. Найкраще це робити вдома через 1-1,5 години після їжі, вживання кави та паління.
2. Положення пацієнта.
АТ вимірюється в положенні "сидячи", рука повністю лежить на столі, рівна зафіксована спина. Важливо: в момент вимірювання заборонено рухатись та розмовляти!
3. Вимоги до приладів на манжети.
Манжета повинна відповідати окружності плеча та зап'ястку та розміщуватись на рівні серця. Вимірювач АТ повинен бути клінічно апробований, з високим класом точності та відповідати стандартам українського законодавства.
4. Техніка вимірювання.
Для початку слід визначитись, на якій руці буде проводитись вимірювання. За рекомендацією спеціалістів, слід порівняти показники послідовних вимірювань на обох руках, і в подальшому проводити на тій, де він вищий.
5. Кратність вимірювань
Для того, щоб отримати достовірний результат, слід провести 3 послідовних вимірювання з інтервалами 1-3 хвилини. Середнє значення може вважатись єдиним коректним.